Ako na suchú a stvrdnutú pokožku na pätách?

Na suché, zhrubnuté či popraskané päty vplýva viacero faktorov: nevhodne zvolená obuv, váha, dlhé státie na nohách, vysoké teploty či zvýšená fyzická aktivita. Našťastie dnes už existuje množstvo špeciálnych prípravkov, vďaka ktorým budú vaše chodidlá hladké a jemné na dotyk.

Tipy a triky na ošetrovanie chodidiel

Začnite kúpeľom

Ošetrenie sa odporúča začať kúpeľom. Po ňom bude koža na pätách mäkšia, a tým pádom sa vám bude aj ľahšie ošetrovať. Do kúpeľa si môžete pridať soľ alebo roztok.

Používajte špecializované pomôcky

Na odstraňovanie zhrubnutej a zrohovatenej kože existuje niekoľko pomocníkov. Môžete si vybrať brúsku, pemzu či pilník, ktorý býva mechanický alebo elektrický. Špeciálne pomôcky na ošetrovanie chodidiel nájdete aj na stránke Elnino. Neváhajte a využite Elnino zľavový kód, vďaka ktorému pri nákupe ušetríte.

Aké prípravky použiť? Základom je hydratácia

Okrem už spomínaných prísad do kúpeľa, ktoré pomôžu pokožku zmäkčiť, nezabúdajte ani na peeling, vďaka ktorému odstránite odumreté časti kože. S odstránením suchej kože pomôžu aj exfoliačné masky. Po samotnom ošetrení sa môžete pustiť do hydratácie. Môžete si zvoliť hydratačné zábaly, oleje či krémy alebo si zaobstarať špeciálne ponožkové masky s vyživujúcim účinkom. Krémy pomôžu porušenú pokožku obnoviť a pri pravidelnej aplikácii zamedzia opätovnému tvoreniu prasklín. Mnoho ľudí so suchou pokožkou nedá dopustiť na nechtíkový krém. Dobre hydratujú aj prípravky s glycerínom, panthenolom, arganovým olejom alebo bambuckým maslom. Využite Yves rocher zľavový kód a objednajte si hydratačný krém vyrobený z prírodných zložiek.

Nezabúdajte na pravidelnosť

Ošetrenie chodidiel je nevyhnutné vykonávať pravidelne. Ak sa o päty nestaráme priebežne, ale až keď je už koža veľmi zhrubnutá alebo dokonca poranená, je potom náročnejšie dať ich opäť do poriadku. A nesmieme zabúdať ani na to, že cez poranenú kožu sa do tela ľahšie dostane infekcia. Nejde teda len o problém estetický, ale aj zdravotný.

Uprednostnite prírodné materiály

Mnoho kožných problémov na nohách súvisí aj s nosením nevhodnej obuvi a ponožiek. Uprednostnite kožené topánky pred tými zo syntetických materiálov. Čo sa týka ponožiek, najlepšie bude, keď sa úplne vyhnete polyesteru a siahnete radšej po bavlne.

Výživa nielen zvonku, ale aj zvnútra

Dôvodom extrémne suchej pokožky môžu byť aj nedostatok vitamínov. Prijímate v strave dostatočné množstvo vitamínov a minerálov? Uistite sa, že máte dostatok vitamínu A, C, D, E, vitamínov skupiny B či zinku.

Ak je váš problém v pokročilejšom štádiu a nestačí vám už domáce ošetrenie, nebojte sa vyhľadať odborníka, ktorý vám nohy ošetrí a poradí aj so správnou starostlivosťou doma.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥