Kalendáre tu s nami boli už tisícročia

Kalendáre tu s nami boli už tisícročia

Zaznamenávanie času, dní a dôležitých udalostí sa s ľudstvom spája už od štyroch tisícročí pred Kristom. Už samotní Mayovia používali dodnes známy Mayský kalendár. Podľa panovníkov sa zasa roky počítali v stredoveku a napríklad v Grécku sa stali orientačným bodom prvé Olympijské hry už vyše sedemsto rokov pred Kristom. Rimania sa orientovali podľa dátumu založenia Ríma. Obyvatelia Európy počítajú roky počítajú od narodenia Ježiša Krista v juliánskom kalendári a neskôr ho nahradil pre civilné účely gregoriánsky kalendár, ktorý používame do dnes.

Výroba kalendárov dnes

V dnešnej dobe je obrovská škála možností, ako si pripomenúť dôležité udalosti a dátumy bez toho, aby sme ich museli  tesať do kameňa. Výroba kalendárov ako napríklad https://justprint.sk/ sa zmodernizovala, ale dôvod, prečo v dnešnom svete technológií pretrvali kalendáre na našich stoloch, stenách, či chladničkách, je jednoduchý a zakorenený hlboko v našej histórii.

Osoby a stretnutia, ktoré sa viažu s týmto dôležitým dátumom si chceme poznačiť, zapísať vlastným písmom a mať na očiach. Z mnohých štúdií vyplýva, že odfajknuté zvládnuté úlohy na konci dňa v našich diároch a kalendároch nám dáva pocit úspechu a spokojnosti. Takéto kalendáre nájdete na rôznych webových stránkach ako je známi https://justprint.sk/produkty/kalendare . Ešte stále totiž často krát nájdeme pero skôr, ako správnu aplikáciu v mobile. Nehovoriac o tom, že kvalitné kalendáre náramne dobre vyzerajú a sú skvelým doplnkom každej kancelárie a pracovného stolu.

Typy kalendárov

Existuje rôzna škála variant kalendárov, ktoré sa líšia spôsobom prezentovania, umiestnenia, a čo je najdôležitejšie, aj typom kalendára samotného.

Najčastejšie využívané sú stolové kalendáre, ktoré sú populárne vďaka uvedeným menám pri každom dátume a každý deň nás upozorňujú na to, kto má meniny.

Okrem toho sú populárne nástenné kalendáre, nástenné plánovače väčších rozmerov, vreckové kalendáre a písacie podložky s dátumami. Skvelým bonusom ktoré nájdeme v našich kalendároch sú napríklad aj miesta na poznačenie dôležitých kontaktov, zakladanie vizitiek alebo doplnky ako sú fázy mesiaca, či vyznačené dni pracovného pokoja a sviatky.

Personalizované kalendáre

Personalizované kalendáre spájajú praktickosť a personalizáciu zákazníkov po celom svete. Je to spojenie dvoch najčastejších predmetov, ktoré sa nachádzajú na väčšine stolov v kanceláriách. Kalendár a fotka milovanej osoby, rodiny, fotky z dovolenky alebo fotka vysnívaného auta, ako motivácia. Dnes si už všetci môžu personalizovať svoje kalendáre s fotkami na každý mesiac a dokonca si nechať vyznačiť dôležité dátumy vopred, aby vám nič neuniklo.

Rovnako sa kalendáre stali naozaj skvelou formou reklamy pre mnohé spoločnosti. Našli si svoje miesto na školeniach, veľtrhoch a konferenciách a plnia skvelú úlohu vo forme darčekov pre spolupracovníkov a zákazníkov. Často je práve kalendár s rekapituláciou celého roku neoceniteľný novoročný darček od zamestnávateľov, pre svojich zamestnancov.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥