Príprava na príchod dieťaťa: Ako vybrať správny kočík?

Výber bezpečného kočíka je jedným zo základných vecí, na ktoré by sa mali začínajúci rodičia sústrediť. Ako si však pri takom množstve dizajnov a typov vybrať? Prinášame prehľad dôležitých faktorov, ktoré treba brať do úvahy pri zaobstarávaní nového kočíka.

Detské kočíky: Nezabúdajte na vlastné potreby

Príprava na príchod dieťaťa so sebou prináša výber obrovského množstva príslušnej výbavy. Významnú úlohu tu tiež spĺňa detský kočík, ktorý by mal v súčasnosti spĺňať viaceré požiadavky, vrátane potrieb rodiča. Plánujete s dieťaťom chodiť po výletoch? Zvážte konštrukciu s ľahkým manévrovaním. Radi behávate a nechcete sa vzdať zdravej životosprávy? Zamerajte sa na kočík na behanie.

Ak máte deti s malým vekovým rozdielom, prípadne dvojičky, možno budete chcieť viacmiestny kočík, prípadne kočík s nadstavbou pre staršie dieťa. Pri nadstavbe si pozorne prečítajte nosnosť kočíka, aby ste neprekročili uvedenú hmotnosť a nepoškodili jeho stavbu. Pri kúpe dodatočného príslušenstva odporúčame preštudovanie informačného letáčika, aby ste sa uistili, že bude s kočíkom kompatibilné.

Aký typ kočíka je bezpečný pre novorodenca?

Vedeli ste, že kvalitné kombinované kočíky obsahujú aj autosedačku, určenú pre novorodencov? Niektoré verzie sa dajú úplne sklopiť, alebo ich môžete používať s nástavcom na postieľku. Z hľadiska bezpečnosti a premyslených detailov odporúčame práve výber kombinovaných kočíkov.

Dnešné kočíky už zďaleka nie sú štandardné. V minulosti si rodičia museli vystačiť so základnými modelmi, pretože nič iné nepoznali. Dokonca donedávna nebolo možné zaobstarať si kočík, ktorý by ste používali nepretržite – od narodenia dieťaťa, až po konečnú vekovú hranicu. Súčasné moderné výskumy však vyvíjajú svoje úsilie na výrobu efektívnej detskej výbavy na štyroch kolesách.

Detské kočíky: Čo potrebujem vedieť o konštrukcií?

Ak ste majiteľom auta, poobzerajte sa po kočíkoch s odnímateľnou vrchnou časťou, s veľkosťou vhodnou do vášho vozidla. Kočíky s autosedačkou umožnia jednoduché premiestňovanie dieťaťa z auta, na požadované miesto.

Ďalší faktor, ovplyvňujúci manipuláciu s kočíkom je jeho hmotnosť. Do celkovej váhy sa nezapočítava iba konštrukcia modelu, ale aj veci, ktoré si so sebou zoberiete. Myslite na pohodlie a zvážte, koľko predmetov môžete odobrať, pre odľahčenie celkovej hmotnosti.

Aké ďalšie funkcie kočíka by ste mali hľadať?

  • Úložný priestor
  • Ľahko ovládateľné brzdy
  • Široké ťažisko – znižuje riziko prevrátenia
  • Bezpečnostné pásy
  • Jednoduché skladanie

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥