Trať

Keď ste sa rozhodli, že počasie je vyhovujúce, všetky súvisiace faktory musíte analyzovať a naplánovať si trať letu. Priama trať nemusí byť vždy najvhodnejšia, mohla by totiž viesť cez vodu mimo dosahu zeme, alebo cez zakázané, obmedzené alebo nebezpečné priestory. Zastávky na doplnenie paliva budú hrať tiež dôležitú úlohu.

Pri výbere tratí sa snažte vyhnúť dlhším letom cez oblasti bez výraznejších kontrolných bodov a tam, kde je mapa ťažko čitateľná. Schopnosť čítať mapu je veľmi dôležitá časť leteckej navigácie. Hlavným cieľom je dostať sa na miesto určenia bezpečne a nie tak rýchlo ako je to len možné.

Kontrolné body slúžia na identifikáciu polohy vrtuľníka a používajú sa tiež na kalkuláciu rýchlosti voči zemi a na opravy ETA.

Diaľnice, rieky, cesty a jazerá umožňujú dobrú identifikáciu polohy vrtuľníka. Využívajte ich a zvoľte si trať, ktorá bude viesť cez, alebo popri nich. Pri prípadnom vynútenom odklonení od trate veľmi pomôže, keď pilot presne pozná miesto kde zmenil trať. Je tiež dôležité, aby mapa, ktorú používate bola aktuálna a nie zastaraná.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥