HELIKOMPRESS: Prvý Mosquito XE na Slovensku

HELIKOMPRESS: Prvý Mosquito XE na Slovensku

Spoločnosť HELIKOMPRESS rozširuje rad predávaných vrtuľníkov o nový model americkej výroby Mosquito XE. Mosquito XE je jednomiestny ultraľahký vrtuľník, ktorý svojou cenou a prevádzkovými nákladmi osloví širší počet záujemcov o vrtuľníkové lietanie. V týchto dňoch je možné nový UL vrtuľník vidieť lietať nad letiskom Trnava – Kopánka. Vrtuľník Mosquito XE má rám (trup) z kompozitných materiálov – jedná sa o vysoko kvalitný kompozit vinylester matrix. Rozšírenie o plaváky poskytuje varianta Mosquito XEL. Mosquito XE/XEL je poháňaný motorem MZ202 od spoločnosti Compact Radial Engines, ktorý Mosquito úspešne používa už niekoľko rokov. Vylepšený upravený výfuk zvyšuje výkon motora. Prenos síl, riadenie a rotorové systémy sú takmer totožné s vrtuľníkom Mosquito Air. Priemer hlavného rotora je 5,9 m.

Helikompress

Spoločnosť HELIKOMPRESS s. r. o. je sprostredkovateľom nákupu a dovozu ultraľahkých vrtuľníkov Mosquito XE, CH 7 KOMPRESS, CH 7 CHARLIE a CH 77 pre Slovenskú republiku. Zabezpečuje pilotný výcvik pre získanie kvalifikácie súkromného pilota vrtuľníku PPL (H) a pilota ultraľahkého vrtuľníku UL (H). Výcvik pilotov prebieha na vrtuľníkoch typu CH 7 Kompress a Robinson R-22, ktorý vďaka ľahkému ovládaniu a skvelým letovým vlastnostiam patrí k najpoužívanejším vrtuľníkom vo svete pre výcvik pilotov.

Viac informácií a kontakty nájdete na stránke www.helikompress.sk alebo nás navštívte na letisku Trnava – Kopánka.

Kontakt

Ing. Milan Ďurica
HELIKOMPRESS, s.r.o.
M.R.Štefánika 43
920 01 HLOHOVEC
mobil: 00421905611274
tel./fax : 00421337421312

Fotky Mosquito XE

Helikompress: Mosquito XEHelikompress: Mosquito XEHelikompress: Mosquito XEHelikompress: Mosquito XE

Zdroj: HELIKOMPRESS

Komentáre k článku HELIKOMPRESS: Prvý Mosquito XE na Slovensku (4)

  1. Kde sa dá Mosquito Xe na Slovensku zohnať? Je na Slovensku nejaký distribútor tohoto stroja? Koľko by stálo komplet dovezenie tohoto vrtuľníka?

  2. Je potrebna u nas pilotna licencia na Mosquito Air ?
    Ak ano, tak ktora? Na stranke vyrobcu pisu ze netreba.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥