Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

Firemné akcie majú v živote každej spoločnosti oveľa väčší význam, než sa to zdá. Spoločná oslava nie je len jednorazovým príjemným zážitkom, ale má podstatnú rolu aj v rámci budovania tímu. Dobre zorganizovaná akcia zvyšuje pocit spolupatričnosti a lojality k firme, a tiež vám pomôže lepšie spoznať kolegov, s ktorými nemusíte byť v kontakte každý deň. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zminimalizovať riziká komplikácií a zmaximalizovať bezproblémový priebeh firemného večierka.

Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

Prejavte záujem

Organizácia firemného večierka nie je jednoduchá, možnosti realizácie sú mnohokrát obmedzené. Aby ste sa vyhli komplikáciám, mali by ste začať včas, mesiace pred predpokladaným dátumom diania. To vám dovolí aj to, aby ste do tvorby obsahu párty zapojili aj svojich kolegov, aspoň do určitej miery. Prejavíte tak svoj záujem o ich vlastné potreby a očakávania.

Osobný rozhovor s každým by síce predstavoval ideálne riešenie, ale existujú aj časovo menej náročné a v mnohých rovinách praktickejšie možnosti. Online dotazník urýchli tento proces, navyše vám poskytne exaktné čísla, od ktorých je jednoduché sa odraziť. Namiesto otvorených otázok poskytnite obmedzený počet možností na „zaškrtnutie“. Pýtajte sa na:

  • základný scenár (večera, párty, chata, večierok spojený s externým programom, napríklad karaoke alebo bowlingom),
  • miesto (v budove firmy, v meste, v reštaurácii, v cudzom meste),
  • časové preferencie (cez týždeň alebo v piatok),
  • potravinové alergie a preferencie (vegánsky jedálniček, bezlepkový výber atď.).

Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

Vzdelávanie za každých okolností

Mohlo by sa zdať, že jediným kľúčom uvoľnenej firemnej párty je nekonečná voľná zábava. Nemôžete však očakávať, aby všetci vaši kolegovia mali v daný deň náladu na bujarú oslavu života. Program obohaťte vzdelávacími a/alebo diskusnými kútikmi alebo informatívnymi okienkami, pri vyššom finančnom rozpočte pokojne aj krátkymi prednáškami o zaujímavých témach. Tie sa nemusia týkať hlavnej činnosti vašej firmy. Mnohé oblasti sú zaujímavé všeobecne pre väčšinu ľudí, napríklad riešenie konfliktov, zlepšenie komunikačných schopností alebo tipy a triky v rámci narábania s financiami.

Interaktívne programy sú tiež obľúbené momenty na žúroch. Spoločenské hry pre dospelých, spoločná výroba výzdoby na párty, miešanie vlastných drinkov v sprievode profesionálneho barmana alebo filmový kvíz… Kreativite sa medze nekladú, podobné vsuvky nič nemôžu pokaziť, pretože vo väčšine kolektívov sa nájde zopár ľudí s vyššou potrebou produktívnosti za každých okolností.

Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

Na výzdobe záleží

Pokiaľ sa rozhodnete pre firemný večierok priamo vo vašich vlastných priestoroch, dajte si záležať na vizuáli. Jednak aj to bude vyjadrením starostlivosti, jednak pomôže uvoľniť sa v prostredí, ktoré v bežné dni slúži na plnenie pracovných povinností.

Nájdite kvalitné a výrazné dekoratívne prvky, tým pádom všetky estetické zásahy zvládnete aj svojpomocne, bez externej pomoci. Internetový obchod Heliumking.sk ponúka napríklad hélium do balónov a rôzne kreatívne produkty, ktoré vzbudzujú dojem profesionálnej výzdoby.

Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

Malé detaily robia veľké zmeny

Myslite na všetky detaily. Aj keď nedisponujete dobrým hudobným sluchom, v každom prípade používajte kvalitné reproduktory. Hudba priamo z počítača alebo telefónu znižuje úroveň párty, no a navyše by to bol nepríjemný zážitok pre každého vášho kolegu s citlivými ušami.

Pokiaľ sa počas večierka budete aj minimálne vyskytovať v priestoroch kancelárií, určite zabezpečte ochranu hodnotných predmetov. Poškodenia a straty dokážu pokaziť aj tú najfenomenálnejšiu zábavu. Nehovoriac o finančnej ujme.

Detaily týkajúce sa menu sme spomenuli už aj vyššie. Vyhnite sa nepríjemnostiam v dôsledku „hladných žalúdkov“, zabezpečte nejaké občerstvenie pre každého. Univerzálnym riešením sú bezlepkové vegánske jedlá, pretože predstavujú zelenú pre drvivú väčšinu stravovacích preferencií (či už z vlastného presvedčenia alebo v dôsledku alergií). Ovocie a zelenina by nemali chýbať na žiadnom stole. Nielen kvôli chutiam, ale uľahčí aj prípravu a servírovanie – stačí umyť a vyložiť.

Záchranný balík umiestnený na toaletách je srdečné, ale aj užitočné opatrenie. Pri kozmetických produktoch (dezodorant, hygienické vložky, zvlhčené utierky) myslite aj na lieky proti bolesti, vitamín C pre prípad nadmernej konzumácie alkoholu a leukoplasty.

Jednoduché tipy, ako usporiadať nezabudnuteľný firemný večierok

 

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥