5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov

Príprava darčekov je pre mnohých zdrojom radosti, priestor na prejavenie vlastnej kreativity, dokonca môže predstavovať i odvrátenie pozornosti od starostí bežných dní. No potom je tam tá druhá skupina ľudí s absolútne opačným vzťahom k tejto aktivite vyžadujúcej istú dávku tvorivosti. Aj vy k nim patríte?

Tak asi viete, že je to ešte náročnejšie, ak váš vzťah s obdarovaným nie je stopercentne familiárny, napríklad v prípade kolegov či zamestnancov. Tu sa ukazuje jeden fantastický benefit dnešnej doby. Našťastie máme k dispozícii jeden obrovský zdroj nápadov: internet. Nechajte sa inšpirovať darčekovými portálmi, no a užitočné informácie nájdete aj na rôznych fórach zameraných na podobné témy. Alebo si prečítajte tento článok ponúkajúci 5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov alebo zamestnancov. 

5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov
5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov

Darujte zdravie

Darčeková taška plná vitamínov a výživových doplnkov nie je vôbec zlou ideou, ak je takýto darček personalizovaný, teda sleduje potreby obdarovaného. V takom prípade, že chcete potešiť väčšiu skupinu ľudí, to ale nebude úplne jednoduché. Vyberte produkty bez vedľajších účinkov a čo najpopulárnejšie v rámci každodenného užívania. Takým je napríklad vitamín C, ale aj šumivé magnézium. Zbierku doplňte o bylinné čajekvalitný med. Dobrým nápadom môže byť aj masážny valček, mnohých by potešili aj esenciálne oleje. Pokiaľ do darčeka chcete investovať vyššiu sumu, kúpte svojim kolegom alebo zamestnancom poukážku na masáž.

Darujte čas

Malé každodenné povinnosti v rámci domácnosti síce pomáhajú nemyslieť na prácu, no stále sú to úlohy, ktoré je potrebné vyriešiť. Milým darčekom je výmena týchto úloh za absolútne a stopercentne voľný čas. Môže to byť napríklad vo forme darčekového poukazu na donášku jedla, no kľudne aj nákupu potravín, ak ste fanúšikom pragmatických darčekov. Vtipným riešením je aj upratovacia služba, no túto možnosť odporúčame iba v prípade, ak sa chystáte obdarovať kolegov, s ktorými máte naozaj kamarátsky vzťah. Podobný typ úsmevu na tvári dokáže vyčarovať aj umytie auta, napríklad.

5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov
5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov

Darujte vedomosti

Online kurzy nie sú žiadnou novinkou vo svete vzdelávania, no v rámci širokej verejnosti sa stali populárnymi najmä v období pandémie. Ak sa vám tento nápad zdá ako ideálny pre vašich zamestnancov, nemusíte sa báť toho, že každému budete musieť vyberať kurz podľa záujmov konkrétneho obdarovaného. Väčšina vzdelávacích portálov disponuje extrémne širokou ponukou kvalitných online školení zameraných na extrémne širokú škálu tém.

Darujte smiech

Smiech je zdravý a na takúto výrazne príjemnú formu prevencie by mal mať nárok každý. Voucher na konkrétnu komédiu do divadla alebo kina je dobrým riešením pre kolegov alebo zamestnancov, ktorým neprekáža vidieť známe tváre z pracovného prostredia aj vo svojom voľnom čase. Ľahšou cestou je vyvolanie úsmevu na tvárach prostredníctvom predmetov s humornými prvkami. Inšpirujte sa na internetovom portáli Balabim.sk, na ktorom nájdete nielen krásne, ale aj veľmi originálne darčeky.

5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov
5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov

Darujte pokoj

Zostavovanie balíkov pozostávajúcich z rôznych menších elementov nemusí byť vaša šálka kávy. Je pravda, že je to náročnejšie na logistiku aj exekutívu, no na druhej strane ponúka väčší priestor na kreativitu. Predstavuje zároveň aj menšie riziko toho, že váš darček niekoho nepoteší, ak v balíku bude niečo pre každého.

Balík pokoja je krásnym prejavom starostlivosti o zamestnancov. Dajte im vedieť, že vám záleží na ich dobrom psychickom rozpoložení prostredníctvom produktov podporujúcich kvalitný spánok, uvoľnenie napätia a vnútorný pokoj. Voňavý levanduľový vankúšik sa využije vo väčšine domácností, buď ako aromaterapeutický prvok na privolanie sladkého nočného odpočinku, ako „obyčajný“ osviežovač vzduchu alebo i ako ochrana šatníkov a oblečenia proti moliam. Pridajte čaj na relaxáciu alebo podnecujúci dobrý spánok.  CBD olej je veľkým hitom posledného obdobia, a práve preto si treba dávať pozor, kde tento produkt kúpite. Venujte pozornosť spôsobu výroby a kvalitám predajcu. Hlavným prvkom balíka pokoja môže byť poukážka do sauny, na masáž, do spa alebo kvalitný vankúš z pamäťovej peny.

5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov
5 tipov na netradičné darčeky pre kolegov či zamestnancov

 

 

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥