O spoločnosti Robinson Helicopter Company

O firme Robinson Helicopter Company

Robinson Helicopter Company (RHC) je americká spoločnosť, ktorá vyrába:

Spoločnosť založil Frank Robinson v júni roku 1973. Zamestnáva 1.200 zamestnancov a jeho ročný predaj predstavuje 200 miliónov USD. Robinson Helicopter Company sídli v Torrance, 2901 Airport Drive, California, 90505, USA. Prezidentom a riaditeľom spoločnosti je Frank Robinson. Robinson Helicopter Company má sídlo v južnej Kalifornii a globálnu sieť viac ako 115 fabrík – autorizovaných dealerov a 300 servisných centier vo viac ako 55 krajinách sveta.

Predmet činnosti

Okrem vrtuľníkov vyrába spoločnosť diely a príslušenstvo k vrtuľníkom, vykonáva generálne opravy na helikoptérach a ich motoroch, uskutočňuje opravy vrtuľníkov a poskytuje tréning a vzdelávanie pilotov a údržbových technikov na vrtuľníky Robinson. Robinson v súčasnosti produkuje ročne viac vrtuľníkov, ako všetky ostatné severoamerické letecké firmy dohromady. Okrem toho ponúka Robinson opravy starších lietadiel a vykonáva mesačné a bezpečnostné vzdelávacie kurzy pre lektorov vrtuľníkov a údržbových technikov.

Manažment spoločnosti

  • Frank Robinson – Prezident a riaditeľ
  • Kurt Robinson – Viceprezident pre produktovú podporu
  • Wayne Walden – Viceprezident pre výrobu
  • Peter Riedl – Technický viceprezident
  • Tim Goetz – Finančný riaditeľ a firemný právnik

Výskum a vývoj

Robinson je strojárenská firma, ktorá kladie veľký dôraz na výskum a vývoj. V posledných rokoch sa úsilie sústreďuje na rozvoj vrtuľníkov R22, R44 a vývoj nového vrtuľníka R66. Výskum a vývoj rieši návrhy na zvýšenie ich výkonnosti a zníženie požiadavok na údržbu pre R22 a R44. Medzi najnovšie vývojové úspechy patrí hydraulický posilňovač kontroly a špecializovaná konfigurácioa štvorsedadlovej R44.

Fabrika v Torrance

Moderná továreň Robinson Helicopter Company bola navrhnutá a postavená na výrobu nových vrtuľníkov. Zariadenie je vybavené najnovšou unikátnou strojovou technológiou a zariadením, vrátane rozsiahleho využívania mechanihovaných centier CNC (centrá s počítačovým číselným riadením). Robinson jednou z prvých amerických leteckých firiem, ktorým je udelená certifikácia ISO 9001 pre návrh, výrobu a servis vrtuľníkov. Na udržanie najvyšších štandardov kvality vykonáva firma väčšinu operácií (vrátane zvárania, obrábania, montáže, lakovania a letových skúšok) v mieste svojho závodu na letisku v Torrance.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥