Oddýchnuté telo aj myseľ je tá najlepšia cesta k vysokej produktivite

Schopnosť vedieť prejsť z práce do režimu oddychu a späť je veľmi dôležitá zručnosť, ktorá pomáha ekonomicky a efektívne využívať vašu fyzickú a duševnú energiu. Na konci pracovného dňa sa preto treba úplne „odpojiť“, aby ste v tom ďalšom opäť dokázali dosahovať potrebné  a stanovené ciele bez obmedzení.

Odpočinok je pre naše telo veľmi dôležitý, no len minimum ľudí si to z rôznych dôvodov uvedomuje. Výsledným efektom však nie je len zhoršenie vášho zdravia, ale aj časté chyby v práci a zníženie vašej produktivity. Ako to napraviť?

Absolvujte wellness pobyt v Piešťanoch

Piešťany patria k jedným z najväčších a najznámejších kúpeľných miest v našej krajine. Lieči sa tu obrovské množstvo ochorení, pretože obsah liečivej vody a prameňov má širokospektrálne zloženie.

Ak si teda chcete dobiť stratenú energiu a nemali ste čas naplánovať si letnú dovolenku, môžete to urobiť na príjemnom wellness pobyte v Piešťanoch. Okrem liečivých a wellness procedúr sa o vaše pohodlie a upokojenie tela i mysle postará aj nádherná príroda a prostredie, v ktorom je príležitostí na relax viac než dosť po celý rok. Načerpáte novú energiu a nielen efektivita vašej práce, ale aj výplata bude oveľa vyššia.

Uvoľnite sa

Pracovať 8 hodín denne za počítačom v sedavej polohe, nie je pre telo žiadna dobrá správa. Výsledkom sú stuhnuté svaly, boľavé kosti, unavená hlava i oči. Ak na odstránenie týchto príznakov nemáte možnosť využiť spomínaný wellness pobyt, môžete sa uvoľniť aj iným spôsobom.

Pomôcť by mohli masáže v kombinácii s olejmi s obsahom CBG, ktoré majú protizápalové účinky, podporujú dobrú funkciu mozgu, tráviaceho systému a iných častí tela. Práve to pod vplyvom pracovného stresu doslova trpí.

Dajte do poriadku svoje kĺby

Nekonečné vysedávanie za počítačom a sedavý spôsob života vedú k degeneratívnym zmenám chrbtice a kostí celkovo. Až 80 % ľudí nad 50 rokov má preto osteoartrózu, ktorá im bráni nielen v bežnom vykonávaní práce, ale aj voľnom pohybe.

Spôsobov, ako dať do poriadku svoje kosti, kĺby a telo je niekoľko. Veľmi dôležitý je v tomto smere vápnik, ktorý tvorí základnú stavebnú zložku zdravých kostí. Postupom času a s narastajúcim vekom jeho prirodzené hladiny v tele chýbajú. Doplniť ho živočíšnou formou je tá najjednoduchšia cesta, nie všetci si to môžu ale pre alergie a iné dôvody dovoliť.

Potom sú tu rastlinné bielkoviny alebo môžete využiť voľno predajné prírodné produkty a výživové doplnky, ako napríklad kvalitný MSM – Metylsulfonylmetán. Na regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek je ako „stvorený“.

Skúste sa tiež viac hýbať, tráviť čas v prírode a uvidíte, že to pomôže nielen vašej energii, ale aj dobrej nálade.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥