Základné informácie o vrtuľníku Robinson R22

Vrtuľník pre súkromných vlastníkov

Vrtuľník Robinson R22 je ideálny pre súkromných vlastníkov, pretože oproti akémukoľvek inému typu vrtuľníku vyžaduje najnižšie prevádzkové náklady na hodinu letu. Táto ekonomická prevádzka je najvýznamnejším predajným faktorom pre túto helikoptéru. Model R22 sa stal najpredávanejším civilným vrtuľníkom na svete. Vo svojej triede drží svetové výkonnostné rekordy v dosiahnutej rýchlosti, výške a vzdialenosti.

Vrtuľník pre letecké školy

Vrtuľník Robinson R22 je vhodný pre letecké školy ako výcvikový vrtuľník. Vďaka svojim dobrým letovým vlastnostiam a ekonomickej prevádzke je R22 využívaný na letecký výcvik hlavne v USA a v Európe.

Vývoj R22

Prototyp R22 prvýkrát vzlietol 28. augusta 1975, ale trvalo ďalších 3 a pol roka testovania a technických analýz, kým R22 získala certifikáciu od Amerického leteckého úradu. Certifikáciu získal 16. marca 1979 a v tom isto roku začali dodávky vrtuľníka prvému zákazníkovi.

Cena vrtuľníka R22

Ceny vrtuľníkov závisia od modelu a verzie vrtuľníka. Cena je závislá aj od avioniky a ďalšej výbavy, ktorou vrtuľník disponuje. Lietané vrtuľníky je možné zohnať už od 80.000 EUR. Cena nového vrtuľníka R22 sa pohybuje od 150.000 EUR do 450.000 EUR – podľa modelu, verzie a výbavy. Poznámka: uvedené ceny sú orientačné, a vychádzajú z cien uvedených v katalógu výrobcov.

Vrtuľník Robinson R22

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥